Domov | Komunity

Tvoríme komunity

Každý človek má vnútornú túžbu po hlbokom spoločenstve, priateľstve, spojení. Čo keby bola ich základom Láska? Aj keď sme nedokonalí, snažíme sa budovať zmysluplné vzťahy nádeje.

Čo ponúkame

Rozvoj jednotlivcov

Reťaz je taká silná, aké silné je jej najslabšie ohnivko. Komunity sú tvorené konkrétnymi ľuďmi – individualitami. Preto sa snažíme duchovne sprevádzať jednotlivcov pri ich osobnostnom raste a pomáhať im v rozvoji vzťahu s Bohom. Ak máš záujem o takéto sprevádzanie, ozvi sa nám cez kontaktný formulár na konci strany. 

Rozvoj jednotlivcov

Skupinové stretnutia

Osobne sme zapojení v komunitných stretnutiach na západe Slovenska, obzvlášť vo Svätom Jure a Trnave, pričom máme blízke osobné prepojenia aj na viaceré cirkvi v Bratislave. Angažujeme sa v aktivitách pre deti a mládež, ako aj pre dospelú populáciu. Ak máš záujem o účasť na niektorom z našich podujatí, napíš nám. 

Networking

Máme rozvinutú sieť kontaktov na existujúce kresťanské cirkvi po celom Slovensku. S mnohými z nich sme v uplynulých rokoch spolupracovali pri organizovaní rôznych táborov, misijných aktivitách či iných komunitných projektoch. Ak máš záujem o duchovné spoločenstvo v blízkosti svojho bydliska, pomôžeme ti so sprostredkovaním stretnutia. 

Networking

Detské a mládežnícke tábory

Hľadáme a školíme dobrovoľníkov

Ako hovorí staré príslovie: spoločnou prácou dobro rastie. Naše aktivity (tábory pre deti a tínedžerov) sú založené na dobrovoľníckej aktivite. Vytvárame tímy, ktoré školíme, aby mohli fungovať samostatne a rozvíjať svoju prácu na lokálnej úrovni.

Máme mnoho skúseností s animátorskou prácou, tiež s tréningom animátorov. Či máš 16 alebo 61, ozvi sa nám a pomôžeme ti s rozvíjaním zručností v tejto oblasti.

Momentálne hľadáme nových dobrovoľníkov, ktorí by sa zapojili do našich rozbehnutých projektov a nabrali tak nové skúsenosti. Prihlásiť sa môžeš cez formulár nižšie.

Zoznam letných táborov

 • 2. – 8. 7. Teenagerský tábor s o. z. MOZAIKA – Svätý Jur

 • 9. – 12. 7. Víkendovka Cirkvi bratskej, Trnava

 • 4. – 8. 7. Detský pobytový tábor v Častej

 • 17. – 23. 7. Denný detský tábor v Tornali (v spolupráci s Evanjelickou cirkvou a. v.)

 • 25. – 29. 7. Denný detský tábor vo Svätom Jure

 • 1. – 5. 8. Denný tábor vo Svätom Jure

 • 23. – 28. 8. Misijný výjazd do Báčskeho Petrovca v Srbsku

Misijný výjazd do Srbska

Misijný výjazd cca. 10-členného tímu mladých ľudí bude zameraný na aktivity s deťmi a mládežou. Budeme spolupracovať s miestnymi kresťanmi. Výhodou je, že hovoria po slovensky! Necestujeme tam prvý raz. Prídeš naspäť obohatený o nové zážitky, nových priateľov a ten dobrý pocit pri srdci, že si mohol poslúžiť deťom či mladým ľuďom.  

Nájdi si duchovnú komunitu

Duchovná komunita nenahrádza osobný vzťah s Bohom. Pomôže ti však rásť, žiť vzťahovo a uvedomiť si, že si súčasťou niečoho väčšieho. Máme rozvinutú sieť kontaktov na rôzne kresťanské cirkvi po celom Slovensku. S mnohými z nich sme v uplynulých rokoch spolupracovali pri organizovaní rôznych táborov, misijných aktivít či iných komunitných projektov. Ak máš záujem o duchovné spoločenstvo v blízkosti svojho bydliska, pomôžeme ti so sprostredkovaním stretnutia. 

Čo sa o nás hovorí

Je jedno, čo o sebe napíšeme my sami. Je oveľa dôležitejšie, o nás hovoria tí, ktorí s nami prišli do styku. 

Tábor? Bez zaváhania by som išiel znova. Toto leto som robil to, čo robím najradšej. A ak sa ma niekto opýta, aké bude toto leto, odpoveď bude: ,,Najlepšie. Zmysluplné. Najlepšie využité."

Milan

Na tábore som sa naučila o trošku viac, ako len pracovať s deťmi. Najviac mi to dalo nové priateľstvá, zážitky a ukázalo mi to aj inú cestu k Bohu.

Dominika

Rád robím športové aktivity s deťmi, ale na tábore som mal možnosť skúsiť aj rolu "vedúceho dňa", teda byť leader. Fúú, bolo to iné, radšej mám tie hry a športy 🙂

Tomáš, letný stážista

Ako dobrovoľník s vami som sa naučil komunikovať s ľuďmi, a tento rok som získal najviac skúseností z oblasti organizovania.

Tomáš

Počas tábora som sa naučila vychádzať o niečo lepšie s ľuďmi. Mala som šancu lepšie spoznať kamarátov a ľudí, s ktorými pracujem, a rozvíjať vzťahy.

Nika

Pri službe s vami som sa naučila menej sa báť spolupracovať s ľuďmi, ktorých som v živote nikdy nepoznala 🙂

Peťa

Naučila som sa spracovať tému na tábor, čo je o dosť iné ako na nedeľnú besiedku pre deti. A zažila som to, čo vždy: ohromnú radosť, keď môžem hovoriť deťom o Bohu.

Norika

  Kontaktuj nás

  Pridaj sa k nám!

  Náš tím Agapé je otvorený pre každého, kto vidí zmysel v našej vízii a chce svojimi darmi a schopnosťami prispieť k tomu, aby mohlo čo najviac ľudí spoznať bezpodmienečnú Božiu lásku. 

  Máme pre teba miesta na plný aj čiastočný úväzok, ponúkame brigády aj možnosť uplatniť sa ako dobrovoľník.