Domov > Veríš, že ťa Boh naozaj miluje? 

Veríš, že ťa Boh naozaj miluje?

Božia láska miluje
Doba čítania: 2 min.

Pochybuješ niekedy o tom, že ťa Boh dostatočne miluje? Máš pocit, že Božia láska ti nie úplne stačí? Zdá sa ti, že Boh príliš dlho mlčí (aj keď vieš, že by si sa tak nemal cítiť)? Možno sa v tvojej duši pomaly usádza osamelosť a hnev.

Znova a znova padáš, kvôli čomu pociťuješ vinu a máš dojem, že si nezaslúžiš byť milovaný. 

Alebo si už dávno zavesil svoju vieru v Boha na klinec, pretože na teba doľahla ťažoba života a nikto sa ťa nepýtal, či chceš toľko trpieť. Dúfal si, že Boh vyrieši tvoje problémy, no miesto toho tvoj život leží v troskách…

Všetci sa nejako snažíme vyrovnať s vecami, o ktorých si myslíme, že by mali byť inak – vo svete, aj v našom vnútri. 

Svet plný zla

Utrpenie, chudoba, rozvody, smrť či zlomené srdcia – toto všetko nám pripomína, že niečo s týmto svetom nie je v poriadku a že to takto asi nemá byť. 

Keď sa dejú ťažké veci, nie je ľahké veriť, či Boh existuje, či je dobrý a či nás dostatočne miluje. 

Bohu však na našich pocitoch, pochybnostiach a bolesti skutočne záleží. Nedáva príkaz, aby sme sa tak prestali cítiť. Dáva nám seba samého. Prichádza k tým, ktorí majú „zranené srdce“ a ktorí sú „zlomení na duchu.“1

Boh nás miluje

Boh miluje celý svet (či v neho veríme, alebo nie) dokonalou láskou, ktorá NIKDY neochabne, nikdy nestráca nádej a vo všetkom vytrvá. 

Práve preto prišiel Ježiš. Chcel, aby sme mali možnosť spoznať a zažiť Božiu lásku uprostred našich trápení. A nezostáva len pri tom. Chce, aby sme pomocou lásky, ktorú sme od neho dostali, reagovali na potreby uboleného sveta okolo nás. Vďaka tomu, že sme sami dostatočne milovaní, môžeme sprostredkovať Božiu lásku iným.

Aké by to bolo, keby sme to naozaj robili? Cítili by sme dostatočnú slobodu vyrovnať sa nielen so svojimi zlyhaniami, ale aj so zlyhaniami iných? Dokázali by sme reagovať s odpustením a v pokore, pretože sami zakúšame Božiu lásku voči nám? 

Následky Božej lásky

Žil by si inak, keby si naozaj veril, že ťa Boh dostatočne miluje? 

Ako by si trávil svoj čas? Aké „riziká“ by si podstúpil? Ako by si pristupoval k poslednej hádke?  Koho by si požiadal o odpustenie? Ako by si komunikoval so svojimi deťmi alebo manželským partnerom, keby si vedel, že tvoja hodnota a potenciál byť milovaný nespočíva na tvojich zásluhách, schopnostiach či peniazoch?

Vedomie, že si dostatočne milovaný, môže zmeniť to, ako žiješ svoj každodenný život. 

Praktické kroky, ako ďalej:

  1. Ak si nikdy nezažil, že ťa Boh naplno miluje, alebo nevieš, čo to znamená, prečítaj si, ako môžeš bližšie spoznať Boha a zažiť jeho lásku.
  2. Pros Boha, aby ti ukázal, v ktorých oblastiach svojho života pochybuješ o jeho dokonalej láske. Napíš si slová „Dostatočne milovaný/á“ na svoju ruku, nech ti tento nápis po celý deň pripomína, že ťa Boh skutočne miluje. 
  3. Premýšľaj, či je v tvojom okolí niekto, komu takúto bezpodmienečnú lásku odopieraš. Skús v najbližších dňoch urobiť niečo pre tohto človeka (obnovte svoj vzťah, urob pre neho niečo milé, povzbuď ho a pod.) 

Chceš sa o tom porozprávať?

Ak v tejto oblasti s niečím zápasíš, potrebuješ radu či podporu, napíš nám. Jeden z našich e-koučov ti rád pomôže.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.
Zdieľaj
Prepošli